the header image
Huittisten Voimistelu ja Liikunta ry.Hyvässä seurassa on ilo liikkua!
Iloista leiritunnelmaa!

Iloista leiritunnelmaa!

Seuran perinteinen kesäleiri järjestettiin Kiikan Leiriaholla 17.-19.7. Jo toisen kerran seuran jäsenet pääsivät mukaan iloiseen leiritunnelmaan. Kolme päivää oli täynnä yhdessäoloa, uimista, liikunnan riemua ja muuta mukavaa leiripuuhaa. Pelattiin joukkuepelejä ja opeteltiin tulevan kesän Suomi Gymnaetrada-tapahtuman tapahtumatanssia. Teemavuoden Suomi 100 innoittamana teimme sormiväreillä ja tusseilla käsistämme suomenliput. Leirin aikana kerättiin myös 100 liikettä, johon jokainen sai kirjoittaa haluamansa liikkeen. Liikkeet tehtiin yhdessä viimeisenä leiripäivänä. Leiri päättyi juhlaan, jossa nähtiin tanssiesityksiä ja kaikille jaettiin diplomit.

Hyvässä seurassa on ilo liikkua!

hvoli_leiri hvoli_leiri_1 hvoli_leiri_2 hvoli_leiri_3 hvoli_leiri_4 hvoli_leiri_5 hvoli_leiri_6