the header image
Huittisten Voimistelu ja Liikunta ry.Hyvässä seurassa on ilo liikkua!
Iloinen joulutunnelma valtasi liikuntasalin

Iloinen joulutunnelma valtasi liikuntasalin

Tiistaina 12.12. Kuninkaisten koulutus- ja kulttuurikeskuksen liikuntasali täyttyi Voimistelu ja Liikunnan iloisista voimistelijoista. Seuran perinteisessä joulunäytöksessä nähtiin 21 esitystä, joissa ryhmät saivat näyttää syksyn aikana opittuja taitoja. Lavalla nähtiin niin perheliikkujia, pieniä satubalettilaisia, liikuntaleikkikoululaisia, jumppakoululaisia, valmennus- ja tanssiryhmäläisiä sekä kilpailevia joukkuevoimistelijoita. Hieman yli tunnin kestänyt näytös oli täynnä joulun taikaa. Liikuntasaliin oli saatu lyhdyillä, kuusilla, hallaharsoilla ja valoilla luotua kauniit puitteet joulunäytökselle ja joululaulut tempasivat mukaansa jouluiseen tunnelmaan. Jälleen kerran voi todeta: Hyvässä seurassa on ilo liikkua! Seuran kevätkausi alkaa 8.1.2018. Tervetuloa mukaan liikkumaan!

Liikuntaleikkikoululaisia

 

Voimisteluvalmennus

 

Juhla päättyi yhteistanssiin